Küresel Dünya Alüminyum Pazarının En Güçlü Oyuncularından Yatırım ve Üretim Devi Arslan Alüminyum A.Ş. İDDMİB Tarafından Düzenlenen İhracatın Metalik Yıldızları Ödül Töreninde Alüminyum Döküm Mamülleri Kategorisinde Birincilik Ödülünü Yine Kazandı.

Geçtiğimiz yılı yüzde 16,4'lük artış ve 14,4 milyar dolarlık rekor bir ihracat rakamı ile tamamlayan Demir ve Demir Dışı Metaller sektörünün lider kuruluşu İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), başarılı ihracatçılarını düzenlenen törenle ödüllendirdi. ‘İhracatın Metalik Yıldızları’nda toplam 79 firma ödül alırken, törene katılan Ticaret Bakan Yardımcısı Özgür Volkan AĞAR ihracatçıların her türlü engel ve zorluğa rağmen yeni rekorlara imza attığını söyledi. Cumhuriyetin 100. yılına layık bir ihracat rakamıyla kapatmak için son 5 ayın kaldığını belirten TİM Başkan Vekili ve İDDMİB Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Tecdelioğlu, "Daha fazla ihracata önem vererek, daha fazla çalışarak kalan 5 ayda geçmiş ayların telafisini yaparak önümüzdeki dönemde inşallah bu geçtiğimiz senenin en azından rakamlarını egale edeceğimiz bir hale gelmemiz lazım" dedi.

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) 2022 yılında gerçekleştirdiği 14,4 milyar dolarlık ihracata katkı sağlayan başarılı ihracatçıları ödüllendirdi. Türkiye geçtiğimiz yılı, 254,2 milyar dolarlık Cumhuriyet tarihi rekoru bir ihracatla tamamlarken, Demir ve Demir Dışı Metaller sektörü 14,4 milyar dolarlık ihracatla genel ihracattan yüzde 5,7’lik pay aldı. İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) de sektörün bu başarısına katkı sağlayan ‘İhracatın Metalik Yıldızları’nı düzenlenen törenle ödüllendirdi. Toplamda 79 firma 27 kategoride ödüle layık görüldü. Ayrıca sektörü temsil eden 27 derneğe de teşekkür plaketleri takdim edildi.

Türk alüminyum sektörünün geleceğine yarım asırdır güçlü ve başarılı yatırımlar yapan, ülkemizin sınırlarını aşarak küresel bir oyuncu hâline gelen Arslan Alüminyum A.Ş. İhracatın Metalik Yıldızları 2022 Ödül Töreninde Alüminyum Döküm Mamülleri Kategorisinde 1’inci sıradaki yerini aldı. Peş peşe aldığı ödüllerle dikkatleri üzerine toplayan ve adeta alüminyum metalinin küresel pazarda yıldızlaştıran ve önemli bir baş yapıta dönüştürme gayretiyle sürekli enerji harcayan Arslan Alüminyum A.Ş. 2022 yılı Alüminyum Döküm Mamulleri kategorisinde en çok ihracat yapan kuruluşlar arasında ilk sıradaki yerini aldı. Arslan Alüminyum A.Ş.’nin hedefi Türkiye’nin yüz akı ilk 100 kuruluşu içerisinde yer almak ve Dünya’nın en büyük alüminyum döküm kapasitesine sahip sayılı rekabetçi güçlerinden birine dönüşmektir.

Yapmış olduğu güçlü ve önemli yatırım hamlelerinin neticesinde başarı grafiği her geçen gün daha da yükselen Arslan Alüminyum A.Ş. yerli ve millî karakteriyle bir dünya markasına yolunda emin ve kararlı adımlarını güçlü şekilde atmaktadır.