Arslan Alüminyumun Güçlü ve Kalıcı Yatırımları Düsseldorf Alüminyum Fuarında Ziyaretçileri ve Katılımcıları Hayranlık İçinde Bıraktı

Düsseldorf'taki dünyanın önde gelen ticaret fuarlarından ALUMINIUM 2022, 100 ülkeden 20.400 ziyaretçiyi ağırlayarak, 13. kez 27 - 29 Eylül 2022 tarihleri arasında alüminyum üreticilerini, yarı mamul, mamul ve yüzey işleme tedarikçilerini bir araya getirdi. ALUMINIUM 2022, dört yıllık bir aradan sonra beklentileri fazlasıyla aşarak geri döndü ve bu, sektörde büyük bir heyecan yaratırken, 50 ülkeden 730 katılımcı ALUMINIUM'da alüminyumun ve bir bütün olarak sektörün sahip olduğu potansiyelin çok büyük olduğunu da gözler önüne serdi. Katılımcıların yeni ürünlerini sergilediği ve önemli iş anlaşmalarına imza atarak dünyaya açıldığı ALUMINIUM 2022’ye ülkemizden de ciddi bir katılım gerçekleşti.

Türkiye'nin demir ve demir dışı metal sektörünün en büyük ihracatçısı olan Türk Alüminyum Sektörü, 5,04 milyar dolarlık hacim ve %40'lık ihracat payı ile 192 ülkeye ihracat yapmaktadır. Türk şirketleri 25 yılı aşkın bir süredir Avrupa, Asya ve ABD'deki önde gelen uluslararası fuarlara aktif olarak katılmakta ve dünya çapında “Türk Alüminyum” markasını inşa etmekte ve temsil etmektedirler.

Türk Alüminyum sektörünün çevre dostu ve lider firmalarından Arslan Alüminyum A.Ş. deALUMINIUM 2022’ye güçlü ve göz dolduran bir katılım sergileyerek, dünyanın saygın firmalarını Fuar’da ağırlayarak dünya sahnesinde önemli bir aktör olduğunu bir kez daha göstermiştir. Alüminyum Billet Döküm Yatırımları ve çevreye verdiği önem, dikkat ve özenle küresel alüminyum pazarının sağlam temellere dayanan rekabetçi firması Arslan Alüminyum A.Ş. yanı sıra alüminyum ekstrüzyon profilde de yaptığı yeni ekstrüzyon pres anlaşmasıyla hem kapasitesini ciddi oranda yükseltti hem de ulusal ve uluslararası arenadaki konumunu sağlamlaştırdı. Sürdürülebilir bir gelecek için çevre dostu karbon ayak izi düşük alüminyumlar üretmek için yatırımlarına hız kesmeden devam eden Arslan Alüminyum tüm üretim sürecinde fabrikalarda güneş enerjisini devreye alarak çalışmakta, bu şekilde güneşten aldığı enerji ile öz tüketim maliyetlerini düşürerek on binlerce ağaç kazanımı sağlamaktadır. Yapmış olduğu önemli yatırım hamlelerinin neticesinde başarı grafiği her geçen gün daha da yükselen Arslan Alüminyum A.Ş.hem yerli ve millî karakteriyle hem de Fuar’da bir kez daha güçlü bir performans ve temsille sergilediği kapasitesiyle bir dünya markası olduğunu gözler önüne sermiştir.