ARSLAN ALÜMİNYUM’A ÖDÜL
Arslan Alüminyum başarılarını ve gücünü ödüllerle de perçinliyor.

Türk alüminyum sektörünün yüz aklarından olan Arslan Alüminyum başarılarına her gün bir yenisini eklerken aldığı ödüllerle de gücüne güç katıyor.Türk alüminyum sektöründe 1.000.000 ton/yıl hedefiyle, 2010 yılında izabe tesislerinin temelini atarak sektörün parlayan yıldızı haline gelen Arslan Alüminyum, bugün ülkemizin en güçlü entegre tesislerinden birisi haline gelmiştir. 120.000 ton/yıl alüminyum külçe ve billet üretim kapasitesine sahip olan Arslan Alüminyum peş peşe gerçekleştirdiği atılımlar ve tutarlı, istikrarlı tutumuyla sadece sektörün değil, ülkemizin de önemli bir değeri haline gelmiştir. Özellikle Haziran ayında devreye alınması planlanan Dikey boyama tesisiyle 1.250 ton/ay kapasiteli bir boyama sisteminin yatırımını başlatmış olması bütün dikkatlerin yeniden Arslan Alüminyum üzerinde toplanmasına yol açtı.

Arslan Alüminyum’un bu yükselişi ve başarıları gündemdeyken aldığı bir başka ödül Arslan Alüminyum ailesine büyük bir gurur ve sevinç yaşattı.

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) tarafından bu yıl 7’ncisi düzenlenen “İhracatın Metalik Yıldızları” 21 ayrı kategoride 71 ihracatçıya ödüllerini verdi. 12 Nisan Çarşamba günü Raffles Otel’de gerçekleştirilen törende duyurulan ödüller, ülkemizdeki ihracatçı kuruluşların başarılarını da gözler önüne serdi.Arslan Alüminyum da başarılarından ötürü ödüllendirilen firmalarımız arasındaydı. “Alüminyum BİYET İhracat Başarısı” için Arslan Alüminyum’a verilen ödülü firma adına Genel Müdür Yardımcısı Pelin ARSLAN’a takdim edildi.