ARSLAN ALÜMİNYUM ALUEXPO 2017’DE İLGİ ODAĞI OLDU

ALUEXPO 2017 – 5. Uluslararası Alüminyum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı, 5-7 Ekim tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşti. Bu yıl gerçekleşen Fuar’da 162’si ülkemizden 157’si yurtdışından olmak üzere 319 katılımcı yer aldı. ALUEXPO 2017 ihtisas fuarında bu yıl yeni bir ziyaretçi rekoru da kırılarak hedeflenen katılımcı seviyesi fazlasıyla aşıldı. Dünyanın dört bir yanından gelen binlerce alüminyum sektörü temsilcisi, alüminyum kullanıcısı ve alüminyum ticareti ile ilgilenen profesyoneller üç farklı holde düzenlenen fuarda üç gün boyunca yoğun bir görüşme trafiği gerçekleştirdi.

Arslan Alüminyum da ALUEXPO 2017 – 5. Uluslararası Alüminyum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı’nda güçlü bir temsil sağlayarak Fuar’da yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Yatırımda ve üretimde gösterdiği yüksek performansla hem ekonomimizin hem de sektörün lider firmalarından biri olan Arslan Alüminyum, köklü geçmişiyle olduğu kadar sürekli yenilik ve yatırımlarıyla da öne çıkmaktadır. Toplam teorik kapasitesi alüminyum profilde 5.200 ton /ay, eloksalda 1.450 ton / ay, boyahanede 750 ton / ay, ahşap desen kaplamada 375 ton / ay, alüminyum billet üretiminde 10.000 ton / ay ulaşan Arslan Alüminyum 1250 Ton/Ay Kapasiteye Sahip İthal Dikey Elektrostatik Toz Boya Hattı ile de sektörün geleceğindeki gücünü doruğa çıkarmıştır. Özellikle sektörün hammadde ihtiyacını büyük oranda çözmeye çalışan ve bu sebeple çok yüksek üretim kapasite yatırımları yapan Arslan Alüminyum, gelecekteki konumu ve başarısını yaptığı bu yatırımların gücüyle orantılı bir şekilde gerçekleştiriyor.

Fuar’ı büyük bir başarıyla tamamlayan Arslan Alüminyum, hem Fuar süresince geliştirdiği kurumsal ve ticari ilişkiler ve ilgi odağı firmaların başında gelmesiyle de bu çalışmayı bir sıçrama tahtası haline getirmiştir.