ARSLAN ALÜMİNYUM OLARAK DUSSELLDORF ALUMINIUM 2016 FUARI’NDAYDIK

Türkiye'nin alüminyum sektörüne 1.000.000 ton/yıl hedefiyle, 2010 yılında izabe tesislerinin temelini atan Arslan Alüminyum, Aluminium Dusseldorf 2016’da Türk Alüminyum Sektörünü zirveye taşıdı. Almanya'nın Düsseldorf şehrinde 29 Kasım–1 Aralık 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen Aluminium 2016 Fuarı 2 yılda bir düzenleniyor ve uzmanlar tarafından dünyanın en prestijli endüstriyel organizasyonu olarak kabul ediliyor. Bu yıl Fuar’a 58 ülkeden 30.000’e yakın ziyaretçi katılım gösterdi.

Arslan Alüminyum olarak Fuar’a Avrupa ülkelerinden çok yoğun ilgi gören alüminyum paletler ile katıldık. Özellikle İtalya, Almanya firmaları ve gıda sektörünün yoğun ilgisiyle karşılaştık. Yine Dikey boyama tesisimiz için makine siparişlerimizin anlaşmalarını imzaladık. Dikey boyama tesisimizde 1.250 ton/ay kapasiteli bir boyama sisteminin yatırımını başlatmış olmanın haklı gururunu taşıdık.

Türk Alüminyum Sektörünün en güçlü entegre kuruluşlarının başını çeken firmamız bugün 120.000 ton/yıl alüminyum külçe ve billet üretim kapasitesine sahip olmuş tam entegre bir kuruluştur. Türk Alüminyum ekstrüzyon sektörünün dışa bağımlılığını yok denecek seviyeye getirmek adına yatırımlarımız aralıksız devam etmektedir.