Ziyaretçi Rekoru Kıran Düsseldorf’ta Arslan Alüminyum 240.000 Ton Yıllık Üretim Hedefiyle Gövde Gösterisi Gerçekleştirdi…

123 farklı ulustan yaklaşık 25.000 ziyaretçinin katıldığı Düsseldorf 2018 Alüminyum Fuarı, tüm dünyada yükselen değer olan alüminyumun gücünü gösteren en önemli etkinliklerden biri olarak kayıtlara geçti. Küresel ticaret sahnesinde bir gövde gösterisine dönüşen Düsseldorf 2018 Alüminyum Fuarı, 971 katılımcı kurum ve firmanın olağanüstü çabasıyla tam bir şölene dönüştü. Her açıdan önceki fuarı geride bırakan Düsseldorf 2018 Alüminyum Fuarı’na bu yıl ülkemizden de 64 firma katılım gösterdi.

Ülkemizdeki alüminyum endüstrisinin en büyük aktörü olan Arslan Alüminyum, bu sene gerçekleşen fuarda hem sunum ve gösterimiyle hem de kurduğu sağlam ilişkilerle güçlü bir esinti yaratmayı başardı ve ülkemizin bayrağını gururla dalgalandırdı.

Kesintisiz ve istikrarlı yatırımları ve sürekli hedef büyüterek yaptığı hamleleriyle hem sektörde hem de ülke ekonomisinde adeta bir dev haline gelen Arslan Alüminyum İstanbul Sanayi Odası tarafından her yıl yapılan Türkiye’nin ilk 500 güçlü ve başarılı sanayi kuruluşu sıralamasında 2016’da 452., 2017’de 285. ve bu yıl adeta şahlanarak 167. Sıraya yükseldi.

2010 yılında izabe tesislerinin temelini atan ve bugün Türkiye’nin en güçlü alüminyum entegre tesislerinden biri haline gelen Arslan Alüminyum A.Ş. 1.000.000 ton/yıl yüksek kapasiteli herkese parmak ısırtan üretim hedefine hızla yaklaşıyor. 120.000 ton luk üretim hacmini 240.000 ton’luk % 100 büyüme hacmine ulaştırmak için tüm alt yapı çalışmalarını hazırlayan Arslan Alüminyum A.Ş. özellikle Dünyanın yüzlerce ülkesinden gelen ziyaretçilerine önümüzdeki dönemde, uluslar arası normlarda ve kalitede üretilen alüminyum billetlerin satışına da başlayacağının müjdesini vermiş oldu.

Büyük düşünceler ve büyük yatırımlar anlayışıyla kurulduğu günden bugüne attığı her adımı istikrarlı ve tutarlı bir şekilde geliştiren ve yaptığı tüm hamleler ödüllendirilerek ülke ekonomisine katmadeğer kazandıran Arslan Alüminyum A.Ş. alüminyumu emin ellerde ve kararlı bir şekilde geleceğe taşımanın haklı gururunu yaşıyor.