Küresel Yatırım Devi Arslan Alüminyum A.Ş. bir kez daha İDDMİB Alüminyum Döküm Mamülleri Kategori Birincilik Ödülüne Layık Görüldü.

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), 2021 yılında gerçekleştirdiği 12,4 milyar dolarlık ihracata katkı sağlayan başarılı ihracatçılarını ‘İhracatın Metalik Yıldızları’ için düzenlediği törende Metalik Yıldız Ödülleri ile taçlandırdı.T.C. Ticaret Bakan Yardımcısı Sayın Rıza TUNA TURAGAY, TİM Başkanı Sayın İsmail GÜLLE ve İDDMİB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Tahsin ÖZTİRYAKİ’nin katılımıyla gerçekleşti. Türk alüminyum sektörünün geleceğine yarım asırdır başarılı yatırımlar gerçekleştiren küresel alüminyum pazarının en önemli oyuncusu olan Arslan Alüminyum A.Ş. geleneği bozmayarak 2021 yılı Alüminyum Döküm Mamülleri Kategorisinde en çok ihracat yapan kuruluşlar arasında her sene olduğu gibi bu sene de 1.sırada yerini aldı. Son yaptığı büyük yatırımla Mayıs ayında 240.000 ton yıllık alüminyum döküm kapasitesine ulaşacak olan Arslan Alüminyum A.Ş. 2023 yılında Türkiye’nin 100 büyük kuruluşu arasına girmeyi hedefliyor.

Arslan Alüminyum A.Ş. adına önemli açıklama yapan firmanın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Pelin ARSLAN, üretim kapasitemiz ve müşteri odaklı kalite anlayışımızla her geçen gün ihracatımızı daha da güçlendirerek alüminyum döküm konusunda Dünyadaki en önemli rekabetçi firmalar arasında bulunmaktayız. Her yıl olduğu gibi bu yılda en çok ihracat yapan kuruluşlar arasında zirvede yer almak ve bu önemli ödüle layık olmak Arslan Alüminyum A.Ş. adına gurur verici.

Üretimin ve ihracatın küresel lokomotif gücü olan Arslan Alüminyum A.Ş. almış olduğu önemli yatırım kararlarının sonucunda başarı grafiği her geçen gün yükselmeye devam etmektedir.